Ramki na zdjęcia w stylu art deco czy nowoczesne? Wybieramy

ramki

Trendy w wystroju i dekoracji wnętrz są bardzo różnorodne, dzięki czemu sklepy z dekoracjami oferują wiele fantastycznych dodatków w różnych stylach. Modna na styl art deco, norweski czy nowoczesny nie omija także ramiarstwa. W tym tekście dowiecie się, które ramki na zdjęcia będą pasować do Waszych mieszkań.

Wybór dekoracji do domu czy mieszkania to zawsze duża frajda, ale też wyzwanie. Nieumiejętnie dobrane dodatki potrafią zakłócić styl całego pomieszczenia. Zasada ta dotyczy także trendów w ramiarstwie. Z tego powodu warto jest poznać klucz, według którego należy dopasowywać ramki na zdjęcia i obrazy do różnych stylów. Poprzez ramki i inne dodatki możemy sprawić, że wnętrze będzie zachwycało naszych gości. Pamiętajmy przy tym, że harmonia nie oznacz „na jedno kopyto”. Czasami warto jest dobrać kontrastowe ramki na zdjęcia, które stworzą interesującą kompozycję.

Ramki na zdjęcia – styl art deco, styl klasyczny

Ramki na zdjęcia w stylu art deco charakteryzują się bogactwem zdobień, ale zarazem elegancją. To luksus w wyważonym wydaniu, gdzie główną rolę odgrywają misterne detale. Do ozdoby salonu czy jadalni w stylu art deco pasują ramki na zdjęcia pozłacane lub srebrne. Sztuka oraz fotografia otulona elegancką ramką zostanie wspaniale wyeksponowane na tle wytwornej sztukaterii. Zwróć uwagę także na ramki błyszczące z aluminium – im więcej blasku, tym lepiej.

Miłośnicy ponadczasowej elegancji powinni zwrócić uwagę na ramki w stylu klasycznym. Najlepiej takie, które posiadają karbowania i żłobienia lub dodatkowe złote lub srebrne otoczki. Styl klasyczny jest zaskakująco demokratyczny. Będą pasować do niego nie tylko gładkie powłoki ramek, ale także ramki prążkowane, pasiaste, ala plaster miodu czy perłowe.

Ramki na zdjęcia – styl skandynawski, styl nowoczesny

Jeśli szukasz dodatków w stylu nowoczesnym wybierz proste lub nawet minimalistyczne ramki na zdjęcia i obrazy. Proste formy to podstawa w aranżacji nowoczesnych pomieszczeń. Dobrze wyglądają kontrastowe zestawienia, plastikowe czarne ramki na zdjęcia przeplatane z białymi lub szarymi. Tutaj sprawdzi się także monochromatyzm – ramki w jednym, ustalonym kolorze lub w wielu odcieniach tej samej barwy. Jeśli chodzi o materiał wykonania to patrzmy na ramki plastikowe, z aluminium czy z mdf.

Do wnętrz zaaranżowanych zgodnie z duchem skandynawskim najlepiej pasują ramki na zdjęcia drewniane, których duży wybór znajdziesz w sklepie https://www.ramka.pl/.  W pomieszczeniach urządzonych na wzór domów norweskich czy szwedzkich zawsze dobrze czują się naturalne materiały. Wybieraj zatem ramki na zdjęcia wykonane z wikliny, sznurka, plecionki, korka, sklejki. Lub po prostu ramki, które te materiały imitują. Drewniane ramki mogą mieć także przetarcia w stylu shabby chic. I jak zawsze – nie bójmy się eksperymentować.