Oświetlenie do łazienki – jak je dobrać?

W łazience, z racji roli jaką pełni to pomieszczenie , dobór oświetlenia jest sprawą kluczową. Wpływa zdecydowanie na poprawę komfortu w codziennym korzystania z tej przestrzeni. Nie chodzi jedynie o atmosferę, która w łazience panuje, bo oświetlenie dobrane w odpowiedni sposób przede wszystkim ma za zadanie poprawić jej funkcjonalność. To bardzo ważne dla długotrwałej wygody korzystania z łazienkowej przestrzeni.

Duży wybór

Jest wiele rodzajów oświetlenia, które możemy swobodnie wykorzystać w łazience. Mogą to być źródła światła sąsiadujące z lustrem, mogą być to tez różnego rodzaju kinkiety czy sugitowe lampy. Wszystko tu rozbija się o wielkość pomieszczenia. Źródła światła dobrane w sposób odpowiedni będą w stanie spowodować, że optycznie powiększymy łazienkowe cztery kąty. I tak, zgodnie z przestrzenią, jeśli nasza łazienka ma powierzchnię w granicach 8 metrów kwadratowych, sprawę pozwoli nam załatwić wybór jednego, dobranego w odpowiedni sposób źródła światła. Gdy mamy lampa-ścienna-orlicki-designdo czynienia z większymi przestrzeniami, tu już trzeba będzie wykorzystać klika świetlnych punktów. To szczególnie istotne w tych łazienkach, gdzie nie mamy dostępu do okna, co jak wiadomo eliminuje dostęp światła dziennego. Zróżnicowane opcje oświetlenia dostępnego i dedykowanego dla przestrzeni łazienek można z łatwością znaleźć w tym miejscu: https://kosmicznelampy.pl/kos_m_Lampy-wewnetrzne_Lampy-scienne-1088.html?filter_instock=&filter_producer=&filter_traits%5B1064%5D=&filter_traits%5B1081%5D=1226&filter_traits%5B1073%5D=&filter_traits%5B1092%5D=&filter_traits%5B1071%5D=&filter_traits%5B1076%5D=&filter_traits%5B8014%5D=&filter_traits%5B18%5D=&filter_pricerange=&filter_traits%5B1078%5D=

Co jeszcze warto wiedzieć?

Poza rozmieszczeniem punktów oświetleniowych, niezwykle ważnym kryterium będzie także barwa światła, które towarzyszyć nam będzie podczas korzystania z łazienki. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, żeby mieć zapewniony lepszy poziom ostrości widzenia, warto będzie wykorzystać światło barwy chłodnej z przedziału 5000 – 6000 K. Taki wariant oświetlenia będzie świetnie współgrać z lustrem. Wynika to z faktu, że oświetlenie o takiej barwie ma naturalny, dzienny koloryt. Jeśli chcemy zastosować jeszcze oświetlenie dodatkowe, warto pomyśleć o przedziale 2700-3200K. Tu z kolei zabarwienie żółte w sposób doskonały wpasuje się w zapewnienie oświetlenia w przestrzeniach mających charakter wypoczynkowy. Duży wybór rozwiązań oświetleniowych dla łazienek, ze zróżnicowanym charakterem i formą czeka na https://kosmicznelampy.pl.