Lampki nocne w sypialni – najlepsze pomysły

Lampka nocna w sypialni pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale także estetyczną – często stanowi element aranżacji dopasowany do wystroju pomieszczenia. Dobrze dobrana lampka nocna da światło jednej osobie, podczas gdy nie będzie przeszkadzać drugiej. Dziś radzimy jak połączyć wszystkie te aspekty.

Lampki nocne to oświetlenie cenione ze względu na swoją funkcję – wykorzystujemy je najczęściej do wieczornej lektury w łóżku, podczas oglądania telewizji w sypialni czy kiedy chcemy coś znaleźć na stoliku. Nie musimy wówczas wstawać z łóżku by zapalić górne światło. Ponadto zadaniem lampki nocnej jest także stworzenie nastroju w sypialni, która wszak jest miejscem relaksu i odpoczynku. Ciepłe i delikatne światło tlące się przy łóżku pozwala miło spędzić czas na słodkim nic-nie-robieniu.

Lampki nocne – stołowe, wiszące, kinkiety

Zacznijmy od rodzajów lampek nocnych. Poza klasycznymi lampami stołowymi nastrojowe oświetlenie mogą dać też lampki na biurko, lampy nocne stołowe, kinkiety zamontowane na ścianie tuż nad wezgłowiem łóżka, a coraz częściej – lampy wiszące nocne zamontowane bezpośrednio nad stolikami nocnymi po obu stronach łóżka. Jest to rozwiązanie zyskujące popularność, dzięki któremu możemy uzyskać ciekawą dekorację w sypialnia, ale także zyskać miejsce na samym stoliku.

Z kolei lampka w formie kinkietu o długim i regulowanym ramieniu świetnie sprawdzi się w pokoju nastolatka czy ucznia. Nasze dzieci często korzystają w łóżku z laptopa czy nawet czytają sobie coś do poduszki, więc takiego typu lampka nocna się do tego nada.

lamki nocne

Lampka nocna z regulacją natężenia i kąta padania światła

Jeśli chodzi o aspekt praktyczny, to pamiętajmy, że chcąc kupić lampki nocne do łóżka małżeńskiego warto zwrócić uwagę na urządzenia z regulacją natężenia oraz kąta padania światła. Dzięki temu, kiedy jedna osoba będzie chciała poczytać książkę, druga może w tym czasie spać – lampka oświetli tylko wybrany segment łóżka. Ponadto możliwość ręcznego ustawienia mocy światła sprawia, że jedna lampka będzie przydatne zarówno do czytania jak i do rzucania delikatnego światła np. podczas oglądania telewizji.

Na koniec warto wspomnieć o stylach lampek nocnych. Współcześnie sklepy internetowe takie BajkoweLampy.pl oferują nam ogromny wybór modeli dopasowanych do sypialni i salonów urządzonych w różnym stylu. Mamy wiec do wyboru lampki nocne z stylu skandynawskim, na drewnianej podstawie, bardzo dekoracyjne lampki klasyczne za żeliwnej podstawie do sypialni urządzonej w tradycyjnym styl, lampki w stylu loftowym, industrialnym, a także lampy stołowe nocne w stylu angielskim czy prowansalskim.