Ile kosztuje ocieplanie pianką poliuretanową?

izolacja

Koszt docieplenia pianką pur jest na początku wyższy niż wełną czy styropianem. Jednakże różnica zwraca się bardzo szybko w postaci niższych rachunków za prąd. W sytuacji, kiedy czekają nas drastyczne podwyżki cen prądu, warto poznać cennik ocieplani pianką pur oraz oszczędności, jakie możemy dzięki niej wygenerować.

Ocieplanie pianką pur wciąż kosztuje więcej niż tradycyjne metody termoizolacji wełną czy styropianem. Jednocześnie w ciągu ostatnich kilku lat pianka zdobyła na tyle dużą popularność w Polsce, że cena ocieplenia pianką PUR systematycznie spada. Ile właścicieli kosztuje termoizolacja z wykorzystaniem tej metody?

Pianka pur – drożej, ale taniej?

Pianka pur jako materiał termoizolacyjny ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Jest to materiał elastyczny, wykorzystywany do izolacji poddasza, ocieplania dachów, izolacji fundamentów i podłóg oraz ocieplania hal i magazynów. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że wyższy koszt jest jednorazowy, a zwraca się naturalnie przez kolejne lata użytkowania budynku. Po prostu – ocieplanie pianką pur daje dużo lepsze efekty niż tradycyjne metody. Dzięki temu pozwala to zaoszczędzić dużo ciepła, a konsekwencji płacić niższe rachunki za ogrzewanie.

Od czego zależy cena ocieplania pianką pur?

insulation-2389795_1920Cena ocieplania pianką pur zależy od powierzchni, jaką trzeba pokryć (w m2) oraz grubości pianki, którą trzeba zastosować. Standardowo wystarczy już 18-20-centymetrowa warstwa, aby uzyskać doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jednocześnie trzeba pamiętać, że czasami te wartości muszą się różnić. Na przykład grubszą warstwę kładzie się przy ocieplania domu energooszczędnego niż wykonując izolację hali. Z tego powodu trudno znaleźć jeden stały cennik w tego typu pracach budowlanych.

Aby uzyskać końcową cenę należy zrobić wycenę indywidualną. Tutaj możemy zaoszczędzić wybierają firmę, która taką wycenę zrobi za darmo. Na przykład firma Ocieplanie-piana.pl oferuje na swojej stronie darmowy formularz do wyceny online https://ocieplenia-piana.pl/ocieplenie-poddasza-pianka-cena/. Podajesz tu jedynie rodzaj powierzchni do cieplenia, powierzchnię w m2 oraz opcjonalnie grubość pianki, której potrzebujesz.

Ocieplanie pianką pur, a wełna i styropian

Ocieplenia pianką PUR na tle innych rodzajów ociepleń wypada naprawdę korzystnie. Przede wszystkim możemy zapomnieć tu o problemach typu zawilgocenie, niska odporność na uszkodzenia czy tracenie właściwości termoizolacyjnych z biegiem lat. Największe zalety pianki PUR do dociepleń to trwałe i niezmienne właściwości przez wiele lat, zwarta warstwa bez mostków cieplnych oraz najlepszy stosunek jakości do ceny. Ponadto izolacja pianką pur jest w 100% bezpieczna dla alergików, zapewnia świetną izolację akustyczną, nie stwarza dodatkowe zagrożenia podczas pożarów i gwarantuje, że ciepło nie będzie uciekać z domu (brak przewiewów). Jest także przyjazna dla środowiska, a jej niska masa nie obciąża konstrukcji dachu. Więcej informacji na temat tej metody uzyskasz w serwisie https://ocieplenia-piana.pl/.