Jaki rodzaj posadzki wybrać? Praktyczne porady.

 

Podejmując decyzję jaki rodzaj posadzki wybrać do odnawianego dopiero co mieszkania, przede wszystkim musimy zaznajomić się z towarami proponowanymi na rynku. Mamy nadzieję że nasze rady i wskazówki ułatwią podjęcie decyzji.

 

O upodobaniach z pewnością nie możną dyskutować. Jedni lubią jasne odcienie, pozostali małe wzory a każdy jest utwierdzony w trafności poczynionego wyboru. Istnieją jednakże niektóre ogólne zasady, których należy się trzymać. Jeżeli w przedpokoju mieszkania, w “którym żyje parę dzieci i pies o gęstej, długiej sierści, położymy miękką, grubą wykładzinę podłogową, życie codziennie migiem zmusi nas do weryfikacji naszych poglądów estetycznych. Po paru dniach dywan szybko zabrudzi się, a czysty będzie niesłychanie krótko mówiąc – w rekordowo krótkim okresie straci swoją urodę.  Pragnąc uniknąć takich sytuacji warto znać przeznaczenie rozmaitych rodzajów wykładzin podłogowych a także zawczasu ustalić stawiane im wymagania. Jeśli oczekujemy, iż podłoga będzie odporna na zniszczenie a także prosta w konserwacji, należy właściwie wybrać twardy surowiec o zamkniętych porach. Jeżeli nasze oczekiwania idą właściwie w kierunku ciepłych nóg a także wygody chodzenia, co dotyczy przede wszystkim sypialni, prawie że automatycznie sięgamy po miękkie wykładziny dywanowe, bardziej podatne na zabrudzenia. Aby ułatwić podjęcie najlepszej decyzji, przygotowaliśmy charakterystyki nowych typów wykładzin podłogowych, sukcesywnie, choć powoli, wypierających z naszych domów doskonale znany parkiet bądź stare wykładziny z PCV.

rug-1088557_1920

O tym, w jak rozmaity sposób być może oddziaływać na człowieka rodzaj materiału ułożonego na podłodze bez trudu przekonać się na kilku przykładach. Posadzka drewniana dzięki oczywistemu rysunkowi słojów zapewnia wrażenie przytulności, choć jej powierzchnia pozostaje gładka, czyli chłodna. Mało kto jednakże określi jako ciepłą podłogę wyłożoną płytkami ceramicznymi, za to na pewno zrobi to bez wahania kiedy zobaczy posadzkę pokrytą grubą, miękką wykładziną dywanową. Charakterystykę taką można by ciągnąć w cały czas, tak bogata jest propozycja coraz ciekawszych oraz cieszących się rosnącą renomą nowych materiałów podłogowych. Podjęcie rozsądnego wyboru i dostosowanie go do naszych pomysłów, ułatwi rozmowa z konsultantem sklepu meblowego. O kupnie wykładziny podłogowej, oprócz spraw finansowych, decydują również jej własności a także nasze oczekiwania. Większy nacisk kładziemy na należyte samopoczucie, bądź też większą uwagę przykładamy do wizualnych cech domu, by zadziwiać późniejszych gości niekonwencjonalnymi rozwiązaniami? Czy posadzka powinna wytrzymać wiele lat w świetnym stanie lub także przepadamy za częstym przemeblowywaniem mieszkania i urządzaniem go na nowo? Czy posiadamy w mieszkaniu alergików uczulonych na kurz? A może będąc zwolennikami rozwiązań bliskich naturze, wolimy towary robione z tworzyw odtwarzalnych, przykładowo wełna, sierść kozia, włókna kokosowe bądź inne włókna pochodzenia roślinnego, ponadto układane na kleju pozbawionym rozpuszczalników.

home-office-569153_1920

 

W dzisiejszych czasach odszukanie na rynku tego typu towarów nie powinno stanowić kłopotu. Identycznie jest z innymi materiałami podłogowymi – terakoty, paneli podłogowych bądź korka. Pragnąc umieć swobodnie poruszać się w gigantycznej ofercie artykułów dostępnych na rynku i podjąć najlepszą decyzję przy minimalnym ryzyku, lepiej zdecydować się na produkty znanych producentów, w miejsce artykułów nie oznaczonych marką producenta, proponowanych przez niedrogich sprzedawców. W wielkich sklepach łatwiej również otrzymać profesjonalną wskazówkę dotyczącą cech nabywanych towarów, sposobów ich kładzenia oraz późniejszej konserwacji. Łatwiejsze będzie również dochodzenie własnych praw z tytułu gwarancji czy rękojmi, gdy nowa podłoga nie spełni naszych oczekiwań. Pamiętajmy jednak, że na wyczerpującą wiadomość ze strony sprzedawcy mogą liczyć jedynie ci, którzy wiedzą czego chcą – i dlatego umieją postawić właściwe pytania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz