Jak zabezpieczyć dom przed dzieckiem?

Doskonałym momentem, żeby zacząć się zastanawiać nad zabezpieczeniem domu jest chwila, w której Twoje dziecko zaczyna samodzielnie się przemieszczać. Możesz zdecydować się na robienie tego w etapach lub zaasekurować całe mieszkanie za jednym zamachem. Niemniej jednak najważniejsze jest to, aby dopilnować każdego szczegółu i wyeliminować wszystkie możliwe zagrożenia, która łatwo można przeoczyć. Dokładnie obejrzyj swój dom, aby znaleźć wszystko to, na co dziecko może upaść, o co może się obić, co może włączyć, otworzyć lub zerwać.

Jest wiele rzeczy, które musisz zabezpieczyć w swoim domu, aby Twojemu dziecku się nic nie stało:

Barierka zabezpieczająca

W momencie, gdy Twoje dziecko zaczyna raczkować lub poruszać się z pomocą chodzika, warto rozważyć zainstalowanie bramek zabezpieczających wszędzie tam, gdzie występuje potencjalne zagrożenie. Taką balustradę można zamontować na górze bądź na dole schodów oraz pomiędzy pokojami. Zapewnia maksymalne zabezpieczenie: posiada dwie blokady – górną i dolną, pomalowana jest proszkami nietoksycznymi, a dodatkowo jest wyjątkowo mocna i stabilna. Ponadto firma Maxi Gate oferuje bramkę zabezpieczającą, którą można dopasować wymiarowo pod własne potrzeby: https://maxigate.pl/produkt/barierka-na-schody-bramka-zabezpieczajaca-dzieci-61-195cm/.

Zaślepki na gniazda elektryczne

Dzieci są z natury dociekliwe, ale oznacza to jednocześnie, że gdy widzą otwory, mają tendencję do wkładania paluszków, tam gdzie nie powinny. Zabezpieczenia gniazd elektrycznych świetnie blokują dostęp do otworów, skutecznie chroniąc dzieci przed ryzykiem porażenia prądem elektrycznym.

Blokady drzwibramka-zabezpieczająca-dzieci

Niebezpieczeństwo czyha tuż za… drzwiami! A właściwie to są nim same drzwi. Warto zainwestować w blokady, które umieszcza się na ich górnej krawędzi lub przy zawiasach. Otwarte lub uchylone drzwi mogą stanowić poważne ryzyko, ponieważ istnieje ryzyko, że ciekawski malec przytrzaśnie sobie nimi rączki.

Zabezpieczenia szuflad

Szuflady w Twoim domu stanowią zagrożenie nie tylko ze względu na ich zawartość, ale także na możliwość zatrzaśnięcia nimi palców niemowlęcia, powodując w ten sposób obrażenia. Ponadto starsze modele mebli zazwyczaj mają szuflady, które mogą wypaść, ponieważ całkowicie się wysuwają. Plastikowe zamki szufladowe są dobrym rozwiązaniem – niedrogie i łatwe do zainstalowania.

Blokady szafek kuchennych/łazienkowych

Dzieci uwielbiają otwierać wszelkie drzwi i szafki oraz odkrywać, co się za nimi kryje. Niestety, jeżeli są to szafki kuchenne lub łazienkowe, zazwyczaj to, co się w nich znajduje nie jest ani ciekawe, ani bezpieczne – mogą to być chemikalia, kosmetyki, narzędzia lub inne niebezpieczne obiekty. Na szczęście wszelkiego typu zabezpieczenia w postaci zamków czy przyssawek są dostępne w sklepach.

Osłonki na narożniki i kanty

Jedno z największych zagrożeń dla dzieci w naszych domach to ostre krawędzi mebli, dlatego przydają się tutaj silikonowe lub gumowe zabezpieczenia, które są proste w montażu i doskonale pasują do każdego rodzaju mebli. Mają za zadanie przede wszystkim amortyzować uderzenia.

Mając w domu malucha, który powoli zaczyna samodzielnie się poruszać, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem mebli, otworów i szafek. Większość blokad i osłonek kupisz w każdym supermarkecie. Jeżeli jednak zastanawiasz się nad zamontowaniem barierki zabezpieczającej, koniecznie zajrzyj do sklepu internetowego https://maxigate.pl, który oferuje najlepszy produkt dostępny na rynku.